Grzegorz Turnau na finale 10. jubileuszowej edycji Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” – 28 sierpnia godz. 17:00! koncert plenerowy przy kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej (UNESCO)

Jubileuszowa edycja „Muzyki Zaklętej w Drewnie” zakończy się przy kościele pw. św. Leonarda w Lipnicy Murowanej koncertem Grzegorza Turnaua! W programie „Wieczór sowich piosenek” Artyście na gitarze basowej towarzyszyć będzie Robert Kubiszyn – jeden z najwybitniejszych polskich basistów, kontrabasista, kompozytor, aranżer i producent.
Sentymentalna podróż poprzez najbardziej znane piosenki takie jak „Znów wędrujemy” czy „Bracka”, to przedstawienie muzycznej drogi artysty, której następnym rozdziałem są piosenki z najnowszych płyt.  Koncert współtworzony przez jednego z najlepszych polskich muzyków Roberta Kubiszyna, obfituje w wiele muzycznych niespodzianek nawiązujących do fascynacji i inspiracji muzycznych artystów.
Grzegorz Turnau będąc przewodnikiem publiczności prowadzi z nią dialog spełniając nierzadko jej oczekiwania dotyczące repertuaru. W zależności od emocji, które towarzyszą podczas koncertu zmienia się lista utworów wykorzystywanych przez Grzegorza. Dlatego każde spotkanie z widzami jest inne i niepowtarzalne. Każdy spektakl jest unikatowy.
Sceneria plenerowego koncertu Grzegorza Turnaua będzie magiczna – maleńki drewniany kościółek to jeden z najcenniejszych zabytków w skali świata – od 2003 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Wielki kilkusetletni dąb oraz płynąca spokojnie nieopodal rzeka Uszwica, to krajobraz który uspokaja i wprowadza w niezwykły nastrój.

Na koncert zaprasza Małopolska Organizacja Turystyczna, Gmina Lipnica Murowana oraz Parafia św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej. Koncert promuje także Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Mariana Korneckiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami architektury drewnianej oraz uświetnia 690. rocznicę lokacji miasta Lipnica Murowana.

Zapraszamy także na portal Facebook, gdzie swoje fanpage mają Szlak oraz Festiwal:
www.facebook.com/drewniana.malopolska
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie

Wstęp na wszystkie koncerty Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” jest wolny

www.drewniana.malopolska.pl

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm