Agnieszka Opolska gościem GBP w Lipnicy Murowanej

16 lutego 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Murowanej odbyło się spotkanie z Agnieszką Opolską – Laureatką Konkursu wydawnictwa Novae Res Literacki Debiut Roku
Ukończyła socjologię na UJ. Podczas studiów próbowała swoich sił w charakterze animatorki kultury. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i regionem tarnowskim, gdzie włączała się w prace lokalnych instytucji i stowarzyszeń na rzecz dzieci i młodzieży. Po studiach zamieszkała w Lille, gdzie uczęszczała do Centre D’art. Plastiques et Visuales oraz pracowała w domu dla bezdomnych Magdala. Studiowała grafikę na ASP w Krakowie. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii. Prowadzi własne przedszkole. W wolnych chwilach pisze i maluje.
Pani Agnieszka odpowiadając na zaproszenie, w miniony wtorek przybyła do Lipnicy Murowanej, aby spotkać się z czytelnikami biblioteki publicznej. Podczas spotkania promowała swoją pierwszą książkę, która okazała się najlepszą wśród 300 innych nadesłanych na konkurs.

Jej pierwsza książka “Anna May” wygrała ogólnopolski konkurs “Literacki Debiut Roku”. Akcję swojej powieści umieściła w Krakowie, ale pojawia się też Tarnów, Szczurowa, Pleśna. Tytułowa bohaterka utworu to studentka historii sztuki, która na swojej drodze spotyka tajemniczego malarza. Wspólnie z przyjaciółmi usiłuje rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia. Wartka akcja, intrygi i tajemnice, sprawiają, że książkę się chłonie….

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm