Zadziwiająca metamorfoza.

Ostatnie wydarzenia jakie mają miejsce w Lipnicy Murowanej nawiązują do światowej klasyki literatury. Mam tu na myśli komedię Gogola „ Rewizor”, która od ponad 150 lat grana jest na scenach całego świata.

        W Lipnicy znalazł się również jakiś Dobczyński czy Bobczyński i puścił w obieg wiadomości wymyślone przez siebie. W przypadku komedii Gogola to budzi ona podziw, zachwyt i wesołość widzów. Natomiast zmyślone wiadomości lipnickich Bobczyńskich czy Dobczyńskich budzą konsternację i oburzenie większości społeczności lipnickiej. Całe szczęście że znalazło się kilka mądrych osób i ucięło tzw. „łeb” całej sprawie. Igrzysk nie było.

      Dzisiaj zmieniła się sytuacja i nawiązuje do innej postaci która weszła do historii jako „bóg wojny” a niewątpliwie był to Napoleon. On to przed bitwą, stojąc przed szeregami swoich żołnierzy powiedział „ Każdy z was w swoim plecaku nosi buławę marszałkowską”. Sztuka polega na tym żeby wiedzieć kiedy nastąpi odpowiedni moment aby tą buławę wyciągnąć z plecaka.

     Dzisiaj wiemy że ks. Prałat Zbigniew Kras został powołany na kapelana Prezydenta RP. Jest to sukces który przede wszystkim sam ks. Prałat sobie wypracował i tą przysłowiową buławę wyciągnął z plecaka w odpowiednim momencie.

     Dzisiaj ci lipniccy Bobczyńscy czy Dobczyńscy prześcigają się w dywagacjach, jaki to zaszczyt dla Lipnicy, co z tego będziemy mieli?

    Na te dywagacje jest krótka odpowiedz.

Z tego będziecie mieć tyle na ile zasłużyliście.
                                                                                              Jack Huk

 

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm