WYNIKI 57 Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego w Lipnicy Murowanej

Do udziału w 57. Konkursie Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego zgłoszono 63 palmy, w tym 7 palm w kategorii palm wysokich (powyżej 12 metrów), 34 w kategorii palm średnich (od 5 do 12 merów) oraz 22 w kategorii palm niskich (od 3 do 5 metrów). W Biurze Organizacyjnym zgłaszane i oceniane były palmy dziecięce do 3 metrów, których zgłoszono 113.

Zgłoszone do konkursu palmy oceniała Komisja Artystyczna w składzie:

– Bernadetta Błoniarz – etnolog z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Wiśniczu

– Monika Żołna – plastyk

– Czesław Przybyłko – twórca lipnickich palm, wieloletni uczestnik konkursu

WYNIKI 57. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego:

W KATEGORII PALM WYSOKICH powyżej 12 metrów wysokości:

GRAND PRIX

Zbigniew Urbański z Rodziną z Lipnicy Murowanej, wysokość palmy 29,40 m

I MIEJSCE

Rodzina Mechów z Lipnicy Murowanej, wysokość palmy 21,00 m

DWA RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA

  1. Paweł Fasuga z Lipnicy Górnej
  2. Daniel i Małgorzata Drąg z Lipnicy Dolnej

III MIEJSCE

Andrzej Plewa z Lipnicy Murowanej

IV MIEJSCE

Maciej Włodarczyk z Lipnicy Górnej

NAGRODA ZA UDZIAŁ

Józef Rysak z Lipnicy Dolnej

W KATEGORII PALM ŚREDNICH od 5 do 12 metrów wysokości:

GRAND PRIX

Maria i Krzysztof Sieczka z Woli Nieszkowskiej, wysokość palmy 11,40 m

2 RÓWNORZĘDNE I MIEJSCA

  1. Maria Krzyszkowska z Lipnicy Dolnej
  2. Stanisława Piech z Lipnicy Murowanej

4 RÓWNORZĘDNE II MIEJSCA

  1. Szymon Leszczyński z Lipnicy Dolnej
  2. Uniwersytet Trzeciego Wieku z Lipnicy Murowanej
  3. Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej z Lipnicy Murowanej
  4. Katarzyna Zatorska z Kamionnej

3 RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA

  1. Jakub Sieczka z Woli Nieszkowskiej
  2. Jakub Machał z Lipnicy Górnej
  3. Kamil Mucha z Lipnicy Dolnej

8 RÓWNORZĘDNYCH IV MIEJSC

  1. Stanisław Włodarczyk z Lipnicy Górnej
  2. Piotr Leszczyński z Lipnicy Dolnej
  3. Kacper i Adrian Żołna z Lipnicy Górnej
  4. Mateusz Leszczyński z Lipnicy Dolnej
  5. Rodzina Herodów z Lipnicy Dolnej
  6. Iwona Machał z Lipnicy Murowanej
  7. Grupa Obrzędowa „Kasztany” z Lipnicy Dolnej
  8. Jolanta Ichniowska z Lipnicy Dolnej

5 RÓWNORZEDNYCH V MIEJSC

  1. Daniel Żołna z Lipnicy Murowanej
  2. Wojciech Roman z Rodzicami z Łomnej
  3. Paweł Michałek z Lipnicy Murowanej
  4. Paweł Paprota z Lipnicy Górnej
  5. Rodzina Klejdyszów z Lipnicy Murowanej

11 WYRÓZNIEŃ

  1. Piotr Wąsowicz z Lipnicy Murowanej z Lipnicy Murowanej
  2. Rafał Wójcik z Borównej
  3. Urszula Wójcik z Borównej
  4. Józef Duśko z Lipnicy Murowanej
  5. Halina Ichniowska z Lipnicy Dolnej
  6. Bogdan Ichniowski z Lipnicy Dolnej
  7. Andrzej Goryl z Lipnicy Górnej
  8. Blanka Mech z Uszwi
  9. Adrian Pilch z Buczyny
  10. Jolanta Jawień i Maciej Włodarczyk z Nieszkowic Małych
  11. Sylwester Pilch z Buczyny

W KATEGORII PALM NISKICH od 3 do 5 metrów wysokości:

GRAND PRIX

Przedszkole Samorządowe z Rajbrotu

I MIEJSCE

Gabriela Sieczka z Woli Nieszkowskiej

7 RÓWNORZEDNYCH II MIEJSC

  1. Małgorzata Sieczka z Woli Nieszkowskiej
  2. Krzysztof Zatorski z Kamionnej
  3. Kazimiera Krzyszkowska z Iwkowej
  4. Julia Zatorska z Kamionnej
  5. Jakub Leszczyński z Lipnicy Dolnej
  6. Zespół Szkół z Lipnicy Murowanej, klasy: Ia, Ib, Ic
  7. Julia Heród z Lipnicy Dolnej

3 RÓWNORZĘDNE III MIEJSCA

  1. Urszula Leszczyńska z Lipnicy Dolnej
  2. Szymon Machał z Lipnicy Górnej
  3. Angelika i Damian Heród z Lipnicy Murowanej

2 RÓWNORZĘDNE IV MIEJSCA

  1. Rodzina Salamonów z Milówki
  2. Jakub Piech z Lipnicy Dolnej

WYRÓŻNIENIE ZA DZIAŁANIE ZESPOŁOWE

Klasa Ia z Gimnazjum w Lipnicy Murowanej

4 RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA

  1. Karol Przybyłko z Lipnicy Dolnej
  2. Gimnazjum z Nowego Wiśnicza
  3. Zuzanna i Emilia Jamruz z Lipnicy Dolnej
  4. Szymon i Emilia Rogowscy z Lipnicy Murowanej

DYPLOMY ZA UDZIAŁ otrzymali:

  1. Stowarzyszenie Polska-Francja-Europa z Creil
  2. Studenckie Koło Przewodników Górskich z Krakowa
  3. Stowarzyszenie Pawie Pióro ze Szczygłowa

NAGRODA DLA NAJSTARSZEGO UCZESTNIKA KONKURSU

Józef Rysak z Lipnicy Dolnej