„Ty jesteś Drogą ,Prawdą, Życiem, Świata Odkupiciel” – JESTEM! Lipnica Murowana na Lednicy

Drugiego czerwca pod hasłem „Jestem” odbyło się tegoroczne 22 Spotkanie Młodych na Lednicy. Na Polach Lednickich zebrało się około 80 tys. młodych ludzi, w tym także młodzież z Lipnicy Murowanej, pod opieką ks. Marka Kuczaka, aby poprzez śpiew, pieśń, taniec, modlitwę, uczestnictwo we Mszy Świętej, Adoracje Najświętszego Sakramentu uwielbiać Pana Naszego Jezusa Chrystusa. W tym szczególnym roku, odzyskania przez Polskę Niepodległości, w spotkaniu uczestniczył także Prezydent RP Andrzej Duda.

Tegorocznymi symbolami były: zwierciadło prawdziwego spojrzenia, polska flaga, świeca. Przeglądając się w zwierciadle widzimy wygrawerowany wizerunek Jezusa Chrystusa. Dzięki niemu możemy spojrzeć w oczy Jezusa, ale też zobaczyć samego siebie. Poprzez to spojrzenie odkrywamy kim tak naprawdę jesteśmy i jacy jesteśmy . ,,Jestem’’ drogi w Bożych oczach , nabieram wartości , bo Bóg mnie miłuje…” Jestem dzieckiem Bożym. Jestem piękny bo stworzył mnie Pan Bóg. Zwierciadło to ma towarzyszyć nam na co dzień. Ma nam przypominać o tym, że jesteśmy doskonali, bo zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Pana Boga. Jestem cennym i wartościowym człowiekiem. ,, Człowiek, będąc jednym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego , nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego”. Tylko poprzez odkrywanie i przyjmowanie miłości Bożej możemy stawać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka.

Główną częścią spotkania było przejście przez Bramę Rybę. Już po raz 22, młodzież przechodząc przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia, dokonała wyboru Chrystusa w swoim życiu.

Przed nami kolejna Lednica. 1 czerwca 2019 roku spotkamy się na Polach Lednickich, aby jeszcze raz dać świadectwo naszej wiary. Do zobaczenia nad Lednicą! Mamy nadzieję, że również i Wy skorzystacie z tego zaproszenie.

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm