Prośba o Pomoc / Badania genetyczne i leczenie nadzieją dla Mateuszka

Badania genetyczne, które bardzo chcielibyśmy wykonać Mateuszkowi są nadzieją na dokładniejszą i dalszą diagnozę oraz skuteczniejsze leczenie. Niestety są one nierefundowane i przekraczają nasze możliwości finansowe. Dzięki Waszej pomocy zapali się światełko nadziei dla naszego dzielnego rycerza, który pomimo ograniczeń jakie wynikają z jego niepełnosprawności jest pogodnym, radosnym, ciekawym życia 8-latkiem.


 

Mateusz urodził się jako zdrowe dziecko, w ocenie lekarzy otrzymał 10 pkt w skali Apgar da. Niestety szybko okazało się, że Mateuszek nie rozwija się prawidłowo. Po żmudnych badaniach i wielu dniach spędzonych w szpitalu usłyszeliśmy diagnozę: małogłowie wrodzone, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, padaczka lekooporna. W jednej chwili zawalił nam się cały świat, życie przewróciło nam się o 360 stopni. W głowie pojawiło się tysiące myśli i pytań, jak my sobie poradzimy, co będzie dalej z naszym synkiem. Z czasem dowiadywaliśmy się jakie Mati ma braki w rozwoju, że jego dzieciństwo nie będzie normalne.

Od urodzenia cały czas walczymy o lepsze życie i zdrowie dla naszego synka. Mateuszek nie chodzi, nie mówi, nie zgłasza też swoich potrzeb, możemy jedynie domyślać się czego mu potrzeba. Dzieciństwo naszego syna to nieustające wyzwania dla nas i dla niego. W każdy dzień nasz bohater pracuje z różnymi specjalistami, aby zrobić kroczek na przód, który jest dla niego i dla nas ogromnym sukcesem. Serce z bóle ściska patrząc na codzienne ataki padaczki te małe i te zapierające dech w piersi, które rujnują zdrowie naszego dziecka, jego trud i wysiłek zdobyty w codziennej rehabilitacji. Do tej pory nie udało się dobrać właściwego leku, który wyeliminowałby ataki padaczki. Syn przyjmował prawie wszystkie dostępne na rynku leki, jednak one nie działają lub dają krótkotrwały efekt.

Dzięki badaniom, które chcemy wykonać jest nadzieja na szczegółową diagnozę i leczenie, między innym padaczki lekoopornej. Nie wiemy jaka przyszłość nas czeka, co przyniesie każdy kolejny dzień, ale wiemy, że Mati jest szczęśliwym chłopcem otoczony kochającą rodziną.

Bardzo dziękujemy za okazane serce i każdą przekazaną złotówkę dla naszego syna. Za zebrane pieniądze wykonamy badania , będziemy leczyć i w dalszym ciągu rehabilitować Mateuszka.

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm