Ekstremalna droga krzyżowa 2017 – 7 kwiecień – zapraszamy

Tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek wieczorem 7 kwietnia z wielu miejsc w Polsce wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Rokrocznie jest ich więcej. Od kilku lat bierze w nich udział tysiące chętnych, którzy chcą przeżyć ćwiczenia duchowe w drodze i doświadczyć trudów samotności. Liczba wciąż rośnie, mimo że EDK wymaga ducha walki z samym sobą i trudnościami, a przede wszystkim wewnętrznej odwagi. Każdy uczestnik wyrusza w samotną wędrówkę, która odbywa się w nocy, w milczeniu przez około 40 kilometrów. W wyznaczonych do tego miejscach zatrzymuje się, aby medytować stacje Drogi Krzyżowej.
Po raz czwarty wyruszymy na trasę EDK z Tymowej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W tym roku przygotowane zostały trzy trasy odpowiednio o długości: 37 km, 43 km i 44 km. Najdłuższa prowadzi przez sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. W zeszłorocznej EDK wzięło udział ponad 280 osób. Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby zmierzyć się ze swoimi słabościami, aby dołączyli 07.04.207 roku. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl .
EDK z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św. 7 kwietnia (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych potrzebnych materiałów. Proponuje się zabranie drewnianego krzyża.
Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 –koszty organizacyjne EDK. Bliższych informacji udziela Stefan Sowa (tel. 797 188 652)

 

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm