Ekstremalna Droga Krzyżowa – 18 marzec 2016 – Zapraszamy

Ekstremalna Droga Krzyżowa to propozycja przeżycia wielkopostnego nabożeństwa w sposób niekonwencjonalny –doświadczając trudu i przełamując własne słabości. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.
Po raz trzeci wyruszymy na trasę EDK z Tymowej do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. W tym roku przygotowane zostały trzy trasy. Przez Kozieniec, Iwkową i nowa droga przez Lipnicę Murowana i Pasierbiec. W zeszłorocznej EDK wzięło udział ok. 220 osób w tym z Tymowej ok. 60. Zachęcamy wszystkich, którzy, aby dołączyli 18.03.2016 r do wytrwałych i wyruszyli na osobistą drogę krzyżową. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl  lub u pana kościelnego

 EDK z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św. 18 marca (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych pomocy potrzebnych uczestnikom – koszt pakietu 10 zł. Proponuje się zabranie drewnianego krzyża –będą przygotowane i rozdawane w zakrystii.

plakat

1

2

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm