Nieodpłatna pomoc prawna działa już od niemal trzech lat, na terenie powiatu bocheńskiego funkcjonują cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dwa  punkty nieodpłatnej  pomocy prawnej  są ulokowane w miejscowości Lipnica Murowana i Drwinia, punkty te prowadzi Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”.

Nieodpłatne usługi świadczone przez prawników  dotyczą niemal każdej dziedziny prawa, a pomoc prawna obejmuje darmowe poradnictwo prawne, pomoc w przygotowaniu wniosku o pełnomocnika z urzędu oraz zwolnienie od kosztów sądowych lub pomoc w przygotowaniu wzoru pisma w sprawie.

Zamiast szukać rozwiązań problemów prawnych w niepewnych źródłach w Internecie, warto skorzystać z nieodpłatnej porady prawnej. Do punktu darmowej pomocy prawnej warto udać się nie tylko w sytuacji już zaistniałych problemów prawnych, ale przede wszystkim zanim podejmiemy jakąkolwiek czynność prawną, aby upewnić się czy nie przyniesie nam dotkliwych sankcji.

Porady są udzielane przez prawników z odpowiednimi kwalifikacjami, zaznajomieni ze sprawami, które do nich trafiają, osoby korzystające z  pomocy prawnej  mogą liczyć na fachową  i profesjonalną pomoc z ich strony .

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej czynne są w dni powszednie  od poniedziałku do piątku. Dyżury prawników świadczone są w różnych godzinach, aby z pomocy mogły skorzystać osoby o różnych porach dnia  (prawo do pomocy prawnej nie jest ograniczone terytorialnie).  Dokładne godziny dyżurów prawników w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej znajdujących się w  Lipnicy Murowanej i Drwini są dostępne na stronie internetowej http://kolpingbochnia.pl

 

Harmonogram dyżurów prawników w punktcie  Lipnica Murowana (Urząd Gminy Lipnica Murowana 19, pok. nr 2)

 

Poniedziałek

Worek

Środa

Czwartek

Piątek

– 08.00 -12.00

– 14.00 -18.00

08.00 -13.00

– 14.00 -18.00

– 09.00 -13.00

 

Szczegółowe informacje o darmowych poradach prawnych można również uzyskać dzwoniąc  pod nr tel.: 14/635 11 17; kom. 886 249 251 lub pisząc;   email:  bochnia@kolping.pl 

Pod wyżej wskazanymi numerami telefonu  można pozyskać wszelkie informacje dotyczące działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym kryteriów jakie musi spełniać uprawniony oraz informacje dotyczące dokumentów które należy przedstawić celem uzyskania pomocy.

Pod wskazanym adresem internetowym znajduje się szczegółowy harmonogram, dane kontaktowe. Co istotne wizyta w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej co do zasady nie wymaga jakiejkolwiek rezerwacji.

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” prowadzi ponadto na swojej stronie internetowej cykl powszechnie dostępnych artykułów z poradami prawnymi http://kolpingbochnia.pl/aktualnosci-nieodplatnej-pomocy-prawnej/ oraz  filmy edukacyjne.

 

Zachęcamy do skorzystanie z nieodpłatnej porady prawnej.

Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa.