Darmowe porady prawne w powiecie bocheńskim, w gminie Lipnica Murowana, Gdzie się zgłosić?

Nieodpłatna pomoc prawna działa już od niemal trzech lat, na terenie powiatu bocheńskiego funkcjonują cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dwa  punkty nieodpłatnej  pomocy prawnej  są ulokowane w miejscowości Lipnica Murowana i Drwinia, punkty te prowadzi Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”.

Nieodpłatne usługi świadczone przez prawników  dotyczą niemal każdej dziedziny prawa, a pomoc prawna obejmuje darmowe poradnictwo prawne, pomoc w przygotowaniu wniosku o pełnomocnika z urzędu oraz zwolnienie od kosztów sądowych lub pomoc w przygotowaniu wzoru pisma w sprawie.

Zamiast szukać rozwiązań problemów prawnych w niepewnych źródłach w Internecie, warto skorzystać z nieodpłatnej porady prawnej. Do punktu darmowej pomocy prawnej warto udać się nie tylko w sytuacji już zaistniałych problemów prawnych, ale przede wszystkim zanim podejmiemy jakąkolwiek czynność prawną, aby upewnić się czy nie przyniesie nam dotkliwych sankcji.

Porady są udzielane przez prawników z odpowiednimi kwalifikacjami, zaznajomieni ze sprawami, które do nich trafiają, osoby korzystające z  pomocy prawnej  mogą liczyć na fachową  i profesjonalną pomoc z ich strony .

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej czynne są w dni powszednie  od poniedziałku do piątku. Dyżury prawników świadczone są w różnych godzinach, aby z pomocy mogły skorzystać osoby o różnych porach dnia  (prawo do pomocy prawnej nie jest ograniczone terytorialnie).  Dokładne godziny dyżurów prawników w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej znajdujących się w  Lipnicy Murowanej i Drwini są dostępne na stronie internetowej http://kolpingbochnia.pl

 

Harmonogram dyżurów prawników w punktcie  Lipnica Murowana (Urząd Gminy Lipnica Murowana 19, pok. nr 2)

 

Poniedziałek

Worek

Środa

Czwartek

Piątek

– 08.00 -12.00

– 14.00 -18.00

08.00 -13.00

– 14.00 -18.00

– 09.00 -13.00

 

Szczegółowe informacje o darmowych poradach prawnych można również uzyskać dzwoniąc  pod nr tel.: 14/635 11 17; kom. 886 249 251 lub pisząc;   email:  bochnia@kolping.pl 

Pod wyżej wskazanymi numerami telefonu  można pozyskać wszelkie informacje dotyczące działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, w tym kryteriów jakie musi spełniać uprawniony oraz informacje dotyczące dokumentów które należy przedstawić celem uzyskania pomocy.

Pod wskazanym adresem internetowym znajduje się szczegółowy harmonogram, dane kontaktowe. Co istotne wizyta w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej co do zasady nie wymaga jakiejkolwiek rezerwacji.

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” prowadzi ponadto na swojej stronie internetowej cykl powszechnie dostępnych artykułów z poradami prawnymi http://kolpingbochnia.pl/aktualnosci-nieodplatnej-pomocy-prawnej/ oraz  filmy edukacyjne.

 

Zachęcamy do skorzystanie z nieodpłatnej porady prawnej.

Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa.

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm