Zmarła nasza kochana Siostra Goretti – Barbara Korek, prosimy o modlitwę.

Dnia 26 maja 2020r, w Dzień Matki, odeszła do Pana nasza ukochana s. Goretti (Barbara) Korek – Urszulanka.

W roku 1990 przybyła do Lipnicy Murowanej, by objąć kierownictwo naszych sióstr Urszulanek. Lipnicki proboszcz ks. Stanisław Wiśniowski poprosił ją, aby została opiekunem nowo powstałego Kręgu Rodzin Domowego Kościoła.
Z wielką radością przyjęła tą posługę.

Droga Siostro!

Dziś widzimy jak wielkie dobro i ducha wprowadziłaś do naszego Kręgu i naszych Rodzin. Tak bardzo chciałaś -co Ci się udało- być naszą Matką, tak jak Wasza założycielka święta Matka Urszula Ledóchowska. Wskazywałaś nam jak odnaleźć i jak żyć z Panem Bogiem. Nasze rodziny były Twoją wielką radością. Chciałaś być wszędzie z nami. Pokazywałaś jak piękny świat stworzył dla nas Bóg. Zabierałaś nas w góry do Zakopanego, na Jamną do ojca Góry, do Matki Bożej w Pasierbcu i do Świętej Urszuli do Pniew. Byłaś inicjatorką naszych spotkań z artystami – panem Wiesławem Komasą, z panią Danutą Michałowską, z muzykami filharmonii poznańskiej i wieloma innymi. Organizowałaś wiele spotkań dla naszych dzieci, gdzie zabawą i śpiewem mogliśmy chwalić Pana. Uczyłaś nas jak się modlić, jak zaufać Panu Bogu. Byłaś nam wsparciem w rozwiązywaniu trudnych, osobistych spraw. Gdy tylko nadarzyła się okazja, wracałaś do nas, do Lipnicy, wtedy każde z nas musiało opowiadać o naszych rodzinach. Żyłaś na bieżąco naszymi sprawami.

Kochana Siostro, dziś kiedy Pan Cię powołał do Siebie nadal pozostajesz w naszych sercach. Tam z góry spoglądaj na nas i wypraszaj u Boga, abyśmy z tej nakreślonej przez Ciebie drogi nigdy nie schodzili.

Za serce i całe dobro, które nam ofiarowałaś serdecznie dziękujemy!

Będziemy pamiętać o Tobie w modlitwie.

Spoczywaj w spokoju.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

Lipnicki Krąg Domowego Kościoła

Ruch Światło Życie

Jeden z ostatnich przysłanych nam filmików przez Siostrę ma dla nas szczególną wymowę

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm