Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lipnicy Murowanej

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lipnicy Murowanej swoją działalność rozpoczął w dniu 16 marca 2013r. od uroczystego wręczenia przez ówczesnego ministra sprawiedliwości indeksów 27 słuchaczom.
Swoją działalność rozpoczęliśmy wykładem siostry Haliny Mol z cyklu „Religie świata” – wykład tak się spodobał słuchaczom ,że w każdym semestrze siostra Halina ma miejsce na zapoznanie nas z kolejną religią.

Patrząc z perspektywy czasu na naszą działalność – trzeba ją określić jako bardzo różnorodną – w roku akademickim 2013 / 2014 mieliśmy 14 wykładów z takich dziedzin jak : zdrowie, bezpieczeństwo, ogród, tradycja, żywienie .
Nasza działalność nie koncentrowała się tylko na wykładach ale również korzystaliśmy z różnych form aktywizacji seniorów.
Były to zajęcia gimnastyczne, kurs języka angielskiego, warsztaty ceramiczne, wyjazdy na basen ale także wycieczki turystyczne ( Pieniny, zwiedzanie Wawelu i podziemi Rynku Głównego w Krakowie, zwiedzanie małopolskich zabytków wpisanych na listę UNESCO) i wyjazdy na Teatru Bagatela w Krakowie,

Mieszkańcy Gminy Lipnica Murowana widząc naszą aktywność postanowili powiększyć nasze grono i na chwilę obecną UTW liczy 44 słuchaczy.
Nowy rok akademicki rozpoczęliśmy kolejnymi wyjazdami : na basen w Proszówkach oraz zwiedziliśmy Zamek Królewski w Warszawie i Sejm RP.
Również dotychczasowe wykłady to kontynuacja niektórych z poprzedniego roku – Religie świata, przygotowanie ogrodu do zimy, oraz rozpoczęliśmy cykl wykładów prowadzonych przez grupę prawników i mediatorów sądowych,

Również nasz Uniwersytet jest partnerem Wspierającym akcję „Małopolska Karta Seniora”. Każdy mieszkaniec Gminy w wieku 60+ może taką kartę u nas trzymać – upoważnia ona do korzystania w województwie małopolskim do różnych zniżek i rabatów w prawie 130 firmach, które respektują Kartę Seniora.

Wszystkie nasze dotychczasowe osiągnięcia można zobaczyć na naszej stronie internetowej www.utw.strefa.pl . Tam również są podane informacje dotyczące kontaktu z nami.

KOMENTARZE – TU

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm