Opłatek Strażacki OSP Lipnica Murowana

W sobotę 30 stycznia 2010 r. w Domu Kultury w Lipnicy Murowanej wieczorkiem opłatkowym został zakończony czas kolędowania i dzielenia się opłatkiem. Już od wielu lat Opłatek Strażacki w Lipnicy Murowanej gromadzi tych którzy w miłej, radosnej, przyjaznej atmosferze chcą spędzić ten wyjątkowy wieczór.
Przybyłych na spotkanie przywitał prezes OSP Jerzy Piś który wrócił wspomnieniami do wydarzeń minionego roku, równocześnie zapraszając do wspólnej zabawy.

Zobacz galerię zdjęć – kliknij

Poniżej treść przemówienia Prezesa OSP Lipnica Murowana Jerzego Pisia

Witam Państwa

Cieszymy się bardzo, że możemy gościć Państwa na Opłatku Strażackim. Jak zapewne wszyscy wiecie miniony rok dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Murowanej był czasem szczególnym, bowiem świętowaliśmy 125 rocznicę powstania Naszej Jednostki. W ten długi czas istnienia strażackiej działalności wpisało się wiele nazwisk druhów, o których dziś nie możemy zapomnieć, gdyż zapisują się w Straży złotymi zgłoskami. Pozwolicie, że kilka z nich przypomnę:  Jan KUC, dr Józef HECZKO, MIchał KRZYSZKOWSKI, Szymon SZOT, Jakub WOJCIECHOWSKI, Józef PIOTROWSKI, Józef PIŚ, Jerzy ŚWIĘCH, Józef WĄSIK, Mieczysław PRZYBYŁKO…. i wielu, wielu innych, których nazwiska znajdziemy w wydanym na tą okazję KALENDARIUM STRAŻY. Zawarta w nim treść przybliża lata działalności OSP Lipnica Murowana, ukazując naszą Jednostkę jako organizację społeczną i patriotyczną wpisującą się we wszystkie dziedziny życia mieszkańców naszej miejscowości.  Nadrzędnym celem OSP przez te wszystkie lata i do dnia dzisiejszego jest ratowanie życia ludzkiego i dobytku zagrożonego klęskami żywiołowymi, lecz nie można też pominąć działalności gospodarczej, kulturalnej i charytatywnej, wielu zrealizowanych zadań, podjętych inicjatyw a przede wszystkim oddaną służbę społeczeństwu.
Ta dzisiejsza Państwa obecność daje nam poczucie satysfakcji z dobrze spełnianych obowiązków.
Na Nowy 2010 Rok pragnę Państwu złożyć życzenia:
Wszelkiej Pomyślności, zdrowia, szczęścia, radości i wszystkiego najlepszego.”

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm