Od 2 kwietnie (Niedziela Palmowa) rusza połączenie z Krakowem, także w weekendy.

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu wójta gminy Lipnica Murowana Tomasza Gromali od 2 kwietnia ruszają kursy linii A20 Kolei Małopolskich. Na trasie Rajbrot-Lipnica Murowana – Brzesko.

” Łączność z Krakowem, także w weekendy już od 2 kwietnia. Zapowiadana współpraca z władzami Województwa przekuwa się na konkretne działania🚍 To właśnie w Niedzielę Palmową ruszają kursy linii dowozowej A20 Kolei Małopolskich. Trasa Rajbrot – Brzesko, z której będzie można przesiąść się na pociąg do Krakowa lub Tarnowa ma już swój rozkład jazdy. Największą zaletą jest możliwość, brakującej dotychczas całkowicie, komunikacji w niedzielę i święta. Szczegóły korzystania przybliżę na najbliższym “livechacie”. Wiele informacji znajduje się na stronie: https://kolejemalopolskie.com.pl/ Szczególne podziękowania za zrozumienie i pomoc, liczne spotkania i pozytywny finał dla organizatorów transportu Pana Marszałka Witolda Kozłowskiego, Wicemarszałków Łukasza Smółki i Józefa Gawrona, Pana Dyrektora Departamentu Transportu Krystiana Zielińskiego, Pana Wojewody Łukasza Kmity za rządowe środki na organizację transportu, a także podziękowania za wszelką pomoc Radnemu Wojewódzkiemu Piotrowi Dziurdzi.
Pilotażowe rozwiązanie jest nową i nietypową formą komunikacji dla Państwa i tylko z Państwem system ten możemy modyfikować i usprawniać. Dzisiaj odwiedzili nas przestawiciele Kolei Małopolskich, a na przystankach pojawiły się rozkłady jazdy”

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm