Lipnica Murowana kibicuje rajdowcom

2 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga coraz bliżej. Zawodnicy trenują, przygotowują swoje samochody, a organizatorzy kończą ostatnie przygotowania.
Sobotnia rywalizacja na pewno będzie zacięta i pełna emocji. Tym bardziej, że podczas rajdu zawodnikom towarzyszyć będą aktualni Mistrzowie Polski, którzy w tym roku reprezentują Polskę w Mistrzostwach Europy – Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran!

Lipnica Murowana kibicuje rajdowcom
Fot.: Lotos Rally Team

Już w sobotę 07. czerwca rano zawodnicy wyruszą na odcinki zlokalizowane w Łapanowie i Nowym Wiśniczu. Zanim to jednak nastąpi, na starcie honorowym wspólnie z władzami miasta przywita ich obecny pilot Kajetana Kajetanowicza, a także wieloletni pilot i przyjaciel Janusza Kuliga – Jarek Baran, który podczas ceremonii będzie życzył powodzenia i osiągnięcia mety wszystkim zawodnikom.

W ciągu dnia Kajetan i Jarek pojawią się na znanym z mistrzostw Polski, kultowy OeSie Łapanów. Będzie to niepowtarzalna okazja, by spotkać ich w mniej oficjalnej atmosferze i wspólnie obejrzeć sobotnią rywalizację. Po południu Mistrzowie wrócą na bocheński rynek przed startem odcinka miejskiego, na którym ważyć się będą wyniki rajdu. Tam będzie okazja posłuchać o ich początkach w rajdach samochodowych, o tym jak to było, gdy sami wygrywali swoje pierwsze rajdy. Podzielą się także swoimi wrażeniami z OeSów, ocenią jazdę zawodników, a być może udzielą startującym ostatnich porad. Wieczorem, po całym dniu rywalizacji, na bocheńskim rynku to właśnie z rąk wielokrotnych Mistrzów Polski zawodnicy odbiorą nagrody w klasyfikacji generalnej rajdu.

Bądźcie z nami – tego wydarzenia nie można przegapić!

Organizatorzy już dziś dziękują wszystkim tym, bez których 2 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga nie mógłby się odbyć. Szczególne podziękowania kierują w stronę władz powiatu bocheńskiego, miasta Bochnia oraz gmin: Łapanów, Nowy Wiśnicz i Lipnica Murowana. Rajd nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc wielu partnerów, m.in. sponsora głównego rajdu firmy Kärcher. Patronat medialny nad imprezą objęli: RMF Maxxx, Bochnianin.pl, RajdowyPuchar.pl, Bestofrally.pl, miroslawjakala.pl oraz OesRecords.

Więcej szczegółów na stronie www.rajdziemibochenskiej.pl oraz facebookowym profilu imprezy.

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm