Konkurs w Lipnicy Murowanej w towarzystwie Małopolskiej Sieci LGD

konkurs-lipnica-murowana

Jak co roku w Niedzielę Palmową w Lipnicy Murowanej odbędzie się Konkurs Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Podczas tegorocznej, 57. edycji Wydarzenia, towarzyszyć mu będą dodatkowe atrakcje, o które zadbają Małopolska Sieć LGD oraz LGD Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”.
W powiecie bocheńskim rywalizacja o wykonanie najpiękniejszej palmy ma już blisko 60-letnią tradycję. W tym czasie lokalny konkurs przerodził się w wydarzenie, na którym można nie tylko podziwiać efekty rękodzieła artystycznego, ale spędzić czas w przyjemnej atmosferze. Tegoroczna edycja, dzięki obecności przedstawicieli MS LGD obfitować będzie w wiele atrakcji dla małych i dużych uczestników Wydarzenia. To także okazja do zgłaszania pomysłów na rozwój regionu oraz rozwiązywanie problemów mieszkańców.
W najbliższą niedzielę warto przyjechać do Lipnicy Murowanej i odwiedzić stoisko Małopolskiej Sieci LGD oraz Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku”. Tam w godzinach od 9.00 do 15.00 będą czekać ciekawe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Krzyżówki, gry, zagadki, konkursy, malowanie twarzy to tylko nieliczne z propozycji przygotowanych dla najmłodszych. Maluchy będą mogły także narysować, co chciałyby zmienić w swoim otoczeniu. Z kolei dorośli podyskutują o szansach na rozwój regionu. Swoje pomysły zgłoszą w konkursie pt.: „Mam Pomysł” za pomocą formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje dotyczące tej inicjatywy znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. W trakcie Wydarzenia uczestnicy zapoznają się także z dotychczas zrealizowanymi projektami programu „Dobre Praktyki” i wybiorą najlepszy spośród nich.
Spotkanie jest skierowane do dzieci i dorosłych, w szczególności z obszaru działalności LGD Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku”, tj. gmin: Czchów, Gnojnik, Iwkowa, Łososina Dolna, Gródek nad Dunajcem, Lipnica Murowana i Laskowa. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook. Patronat medialny nad Wydarzeniem objęła TVP Kraków.

By lipniczanin

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *