Każda kropla wody ma znaczenie – czy wiesz, jak ograniczyć jej zużycie?

Dostęp do wody jest często uznawany za podstawowe prawo, oczywistą normę w domach na całym świecie. Jednakże, zmagamy się z wyzwaniami, które stawiają pod znakiem zapytania tę podstawową potrzebę. Według danych podanych przez ONZ zapotrzebowanie na wodę pitną do końca tej dekady wyprzedzi jej dostępność o 40%. Co więcej, obserwujemy kraje, gdzie konsumpcja wody jest wielokrotnie wyższa niż zdolności do jej odnowienia – w niektórych przypadkach różnica ta sięga aż 38-krotności. Tegorocznym motywem przewodnim Światowego Dnia Wody było hasło „Woda to pokój”, które podkreśla kluczowe znaczenie zasobów wodnych dla zapewnienia globalnej stabilności i dobrobytu.

Oprócz problemów z wodą, ONZ podkreśla również znaczenie odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji (cel 12) w ramach 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. Według badań Resideo1 60% Polaków uważa, że zrównoważony rozwój jest ważny, co trzeci Polak podejmuje decyzje zakupowe na tej podstawie.

Zasoby wodne świata są niezwykle cenne i jeśli wszyscy nie będziemy podejmować mądrzejszych decyzji, ryzykujemy jeszcze większym kryzysem dostaw, niż ma to miejsce obecnie. W Resideo koncentrujemy się na tym, jaki pozytywny wpływ możemy wywrzeć oraz jak wspieramy naszych klientów w naszej wspólnej podróży w stronę zrównoważonego rozwoju – dodaje Marek Arndt, Dyrektor Sprzedaży Resideo.

Resideo osiągnęło znaczący postęp w ramach swoich globalnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju (na podstawie systemu oceniania Ecovadis). Dzięki temu, firma umocniła swoją pozycję w elitarnym gronie wiodących ośmiu przedsiębiorstw spośród ponad 100 000 ocenianych podmiotów z około 175 krajów.

Konsumenci i profesjonalni instalatorzy stawiają wysokie wymagania wobec armatury i materiałów wykorzystywanych w systemach dostarczania wody pitnej. Od ponad 80 lat, zaawansowane produkty do zarządzania wodą od Resideo wspierają instalatorów oraz ich klientów w utrzymaniu komfortu i prawidłowego funkcjonowania domów.

„Aby sprostać wyzwaniom związanym z wodą, potrzebne są zaawansowane rozwiązania, które przyniosą korzyści konsumentom, środowisku oraz wykonawcom HVAC na długi czas” – podkreśla Marek Arndt, Dyrektor Sprzedaży Resideo.

 

Pięć porad Resideo, jak zarządzać instalacją wodną:

  1. Optymalizacja zużycia – to nie tylko kwestia zakręcania kranu, lecz także chodzi o regulację ciśnienia wody w instalacjach. Zapewnienie skutecznego działania regulatorów ciśnienia (PRV) chroni przed zbyt wysokim ciśnieniem wejściowym i jednocześnie może przyczynić się do zmniejszenia niepotrzebnego zużycia wody.
  2. Usuwanie stałych cząstek – cząstki stałe mogą być przyczyną uszkodzeń elementów instalacji wodnej. Zastosowanie odpowiednich filtrów zapewnia ciągły dostęp do przefiltrowanej wody; filtry z regulatorem ciśnienia nie tylko gwarantują ciągłą filtrację, ale mogą także pomóc zmniejszyć zużycie wody.
  3. Unikanie kosztownych roszczeń ubezpieczeniowych i szkód w domu – wycieki wody to ogromny problem na całym świecie; mogą one powodować znaczne szkody w mieszkaniach i budynkach, nie wspominając o negatywnym wpływie na ochronę zasobów wodnych. W Polsce warto pamiętać, że proces likwidacji szkód i dochodzenia roszczeń ubezpieczeniowych jest uregulowany i podlega określonym terminom. Dlatego też kluczowe jest, aby ubezpieczony zapoznał się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia (OWU) oraz terminami, które musi dotrzymać, aby jego roszczenie było rozpatrzone pomyślnie. Połączonyawór odcinający i czujnik wykrywający wycieki mogą wcześnie zasygnalizować problem, pomagając w ten sposób chronić dobytek i konstrukcję domu przed potencjalnie kosztownymi naprawami.
  4. Konsultacja z profesjonalnym instalatorem – najlepszym sposobem na zapewnienie inteligentnego zarządzania systemem wodnym jest rozmowa z ekspertem. Podczas konsultacji możliwe jest przedstawienie najlepszego rozwiązania dostosowanego do indywidulanych potrzeb oraz wskazanie odpowiednich produktów do zarządzania wodą.

Początek formularza

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań wodnych Resideo, odwiedź stronę Resideo.com/pl/, gdzie znajdziesz więcej informacji o produktach:

Więcej szczegółów dotyczących drogi Resideo w kierunku zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie Resideo.com/sustainability, gdzie można pobrać pełny raport ESG za rok 2022.

By Anna