Ekstremalna Drogra Krzyżowa Tymowa – Limanowa. Zapraszamy do wzięcia udziału!

 

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa wpisała się już  w tradycję przeżywania Wielkiego Postu. Szczególnie jest ceniona przez tych, którzy zapracowani, nie mają czasu na regularne praktykowanie i przeżywanie wielkopostnych nabożeństw. Nikogo już zapewne nie dziwi  widok pątników ubłoconych i zmęczonych, z krzyżem uczepionym do plecaka, zmierzających wczesną porą do sanktuariów w całej Polsce.  Tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek wieczorem 23 marca z wielu miejsc po raz już kolejny wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Rokrocznie zwiększa się liczba uczestników tego duchowego przeżycia.  To zadziwia, bo przecież podobno stajemy się wygodni i niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny. A tymczasem ta forma duchowego przeżycia, mimo iż niezwykle forsowna, jest niezwykle popularna. Nocna wędrówka jest doskonałą okazją aby zmierzyć się z własnymi słabościami, ale jest to również czas, aby  przemyśleć to wszystko, na co zwykle nie starcza czasu. W trakcie długiej, bo ponad 40.  kilometrowej wędrówki można doświadczyć samotności na wzór tej, którą odczuwał Jezus.  Nie da się ukryć, że  EDK wymaga  ducha walki z samym sobą. Każdy uczestnik wyrusza na osobistą wędrówkę, która odbywa się w nocy, w trudnych warunkach, w  milczeniu.

W regionie odbywa się wiele Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, ale po raz już piąty pójdziemy z Tymowej do sanktuarium Batki Boskiej w Limanowej.

Uczestnicy mogą tradycyjnie wyruszyć na trzy trasy odpowiednio o długości: 37 km, 43 km i 44 km. Najdłuższa prowadzi przez sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. 

Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl

            EDK  z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św.  23 marca (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed  mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych potrzebnych materiałów. Proponuje się zabranie  drewnianego krzyża.

Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 –koszty organizacyjne EDK.

Bliższych informacji udziela Stefan Sowa (tel. 797 188 652)

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm