Ekstremalna Drogra Krzyżowa Tymowa – Limanowa. Zapraszamy do wzięcia udziału!

 

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa wpisała się już  w tradycję przeżywania Wielkiego Postu. Szczególnie jest ceniona przez tych, którzy zapracowani, nie mają czasu na regularne praktykowanie i przeżywanie wielkopostnych nabożeństw. Nikogo już zapewne nie dziwi  widok pątników ubłoconych i zmęczonych, z krzyżem uczepionym do plecaka, zmierzających wczesną porą do sanktuariów w całej Polsce.  Tuż przed Niedzielą Palmową, w piątek wieczorem 23 marca z wielu miejsc po raz już kolejny wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Rokrocznie zwiększa się liczba uczestników tego duchowego przeżycia.  To zadziwia, bo przecież podobno stajemy się wygodni i niechętnie podejmujemy wysiłek fizyczny. A tymczasem ta forma duchowego przeżycia, mimo iż niezwykle forsowna, jest niezwykle popularna. Nocna wędrówka jest doskonałą okazją aby zmierzyć się z własnymi słabościami, ale jest to również czas, aby  przemyśleć to wszystko, na co zwykle nie starcza czasu. W trakcie długiej, bo ponad 40.  kilometrowej wędrówki można doświadczyć samotności na wzór tej, którą odczuwał Jezus.  Nie da się ukryć, że  EDK wymaga  ducha walki z samym sobą. Każdy uczestnik wyrusza na osobistą wędrówkę, która odbywa się w nocy, w trudnych warunkach, w  milczeniu.

W regionie odbywa się wiele Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, ale po raz już piąty pójdziemy z Tymowej do sanktuarium Batki Boskiej w Limanowej.

Uczestnicy mogą tradycyjnie wyruszyć na trzy trasy odpowiednio o długości: 37 km, 43 km i 44 km. Najdłuższa prowadzi przez sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia na Pasierbcu. Szczegóły tras znajdują się na stronie internetowej. 

Zapisy odbywać się będą przez Internet na stronie www.edk.org.pl

            EDK  z Tymowej do Limanowej rozpocznie się mszą św.  23 marca (piątek) o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Tymowej. Przed  mszą św. od godz. 19.00, w zakrystii bocznej po lewej stronie od wejścia głównego do kościoła odbędzie się rejestracja uczestników i rozdanie rozważań, opisu trasy i innych potrzebnych materiałów. Proponuje się zabranie  drewnianego krzyża.

Przy zapisach pobrana będzie opłata 10 –koszty organizacyjne EDK.

Bliższych informacji udziela Stefan Sowa (tel. 797 188 652)