1. Rajd Ziemi Bocheńskiej nadchodzi

Już za trzy dni, w dniach 28-29 czerwca będzie miał miejsce 1. Rajd Ziemi Bocheńskiej. Zawody będą trzecią rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Organizator, Automobilklub Śląski, informuje, że w zawodach wystartuje 75 załóg.
W piątek 28 czerwca zawodnicy stawią się w biurze rajdu zlokalizowanym w Nowym Wiśniczu, by przedstawić organizatorom potrzebne dokumenty oraz przejdą badanie kontrolne oceniające stan techniczny ich pojazdów. Natomiast w sobotę sportowcy ruszą z bocheńskiego rynku na odcinki specjalne w gminach Nowy Wiśnicz i Łapanów. Załogi będą jeździć w tzw. „pętli”, co oznacza, że po każdorazowym przejechaniu obu odcinków pojadą do serwisu, mieszczącego się na stadionie KS Szreniawy Nowy Wiśnicz, by po krótkiej przerwie wrócić na trasę. Rajd będzie składał się z trzech pętli i jednego dodatkowego odcinka specjalnego – SuperOesu rozegranego w sobotni wieczór na ulicach Bochni.

W czasie trwania rajdu na bocheńskim rynku będzie można pooglądać wystawione tam samochody. Tam też wieczorem odbędzie się rozdanie nagród, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji generalnej wjadą tam swoimi rajdówkami.
Organizatorzy już dziś pragną zaprosić wszystkich do uczestniczenia w tym niezwykłym motoryzacyjnym wydarzeniu. Swoją obecność zapowiedzieli m.in. obecni V-ce mistrzowie Polski, bocheńscy bracia Michał i Grzegorz Bębenkowie oraz Mateusz Kubat.
Patronat medialny nad imprezą objęli m.in.: RMF MAXXX, KBC24.pl, WRC Magazyn Rajdowy oraz OesRecords.
Więcej informacji na stronie www.rajdziemibochenskiej.pl oraz https://www.facebook.com/rajdziemibochenskiej?fref=ts.

AS

By Lipnica Murowana

Lipnica Murowana to ziemia świętych, zabytków i palm