Lato w Teatrze Variete

Lato w Teatrze Variete

Lato w Krakowskim Teatrze Variete zapowiada się atrakcyjnie. Oferta nadchodzących spektakli skierowana jest do wszystkich zainteresowanych, z uwzględnieniem zarówno mieszkańców Krakowa, jak i zagranicznych turystów odwiedzających miasto. Letnia repertuarowa odsłona Teatru to:  „Legalna Zobacz więcej »

Zielone Świątki w Lipnicy Górnej

Zielone Świątki w Lipnicy Górnej

Na obchody pięknej, ludowej uroczystości – Zielonych Świątek zapraszamy w sobotę 3 czerwca do Lipnicy Górnej! Organizatorami wydarzenia są: Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnicy Górnej, Ochotnicza Straż Pożarna w Lipnicy Górnej oraz Zobacz więcej »

Życzenia Wielkanocne

Życzenia Wielkanocne

Ogarnięci tą wielką tajemnicą życzymy Wam wiele radości i dobra. Niech, Ten, który powstał z grobu, wzmocni wiarę, rozpali miłość, niech stanie się dla Was źródłem pokoju, zrozumienia i szacunku. Zobacz więcej »

Wielki Tydzień w parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej

Wielki Tydzień w parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej

WIELKI CZWARTEK Nie ma porannej Mszy św. Liturgia Wieczerzy Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00, po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 23. Na Zobacz więcej »

Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej 2017 – fotogaleria

Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej 2017 – fotogaleria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niedzieli palmowej 2017 Zobacz więcej »

 

DARMOWE PORADY PRAWNE w Lipnicy Murowanej

DARMOWE PORADY PRAWNE w Lipnicy Murowanej
5 (100%) 2 votes

Od ubiegłego roku istnieje możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych, zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej.

 

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni” w ramach zadania publicznego „Prowadzenie w roku 2017 na terenie powiatu bocheńskiego dwóch punktów nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana  realizowanego na podstawie umowy zawartej z Powiatem Bocheńskim prowadzi dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana. 
Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej (NPP) czynne są w dni powszednie od poniedziałku do piątku, przez 4 godziny, dyżury prawników są świadczone w różnych godzinach, aby  z pomocy mogły skorzystać osoby o różnych porach dnia. 
Zgodnie z ustawą, z pomocy mogą skorzystać osoby, które nie ukończyły 26 lat lub ukończyły 65 lat, a ponadto beneficjenci pomocy społecznej, posiadacze Karty Dużej Rodziny, kombatanci, osoby posiadające zaświadczenie wydawane na podstawie ustawy o kombatantach, weterani, a także dotknięci klęską żywiołową, awarią czy katastrofą naturalną jak również kobiety w ciąży. Pomoc prawna może polegać na udzieleniu porady, informacji czy pomocy w sporządzeniu projektu pisma. 
Prawo do pomocy prawnej nie jest ograniczone terytorialnie, każda osoba uprawniona może skorzystać z porady w dowolnym punkcie. 
Bocheński „Kolping” prowadzi ponadto na swojej stronie internetowej cykl powszechnie dostępnych artykułów z poradami prawnymi oraz filmy edukacyjne na portalu youtube /kanał: kolpingbochnia/.
W Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w miejscowości Drwinia i Lipnica Murowana porad udzielają: – radcy prawni, prawnik po aplikacji adwokackiej, aplikant radcowski, doktorant prawa.

Harmonogram godzin dyżurów w punkcie nieodpłatnej pomocy prawnej – Urząd Gminy Lipnica Murowana

 

PONIEDZIAŁEK 08.00 – 12.00

WTOREK 14.00 – 18.00

ŚRODA 09.00 – 13.00

CZWARTEK 14.00 – 18.00

PIĄTEK 09.00 – 13.00

 

Szczegółowe informacje o darmowych porad prawnych można uzyskać w:

Centrum Obsługi Zadania  (biuro projektu) 

Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”                                                     

ul. Wyspiańskiego 25, 32-700 Bochnia

tel./fax: 14/635 11 17 ; 886 249 251

email: bochnia@kolping.pl

http://kolpingbochnia.pl/

 Zadanie jest finansowane ze środków budżetu państwa.